öppen
aktivitet

Aw med bowling

Strike House Bowling på Wieselgrensplatsen har aw-...
Fler tips på aktiviteter.

Allt du behöver veta om aktiviteten

Strike house bowling Wieselgrensplatsen Göteborg
Kostnad 149:- inklusive texmex-buffé, husets öl/vin/cider/alkoholfritt och 1 timme bowling
2025-04-09 19:00
4 (Annars ställs aktiviteten in)
10 (0 Platser kvar)
Angående max deltagare
Begränsningen kan vara så enkel som att arrangören önskar umgås i en mindre grupp och det är helt okej. Vill du hitta på något är du mer än välkommen att lägga upp en egen aktivitet istället.

Strike House Bowling på Wieselgrensplatsen har aw-erbjudande med texmex-buffé, ett glas husets öl/​vin/​cider/​alkoholfritt och 1 timme bowling för max 149:-.  (Gäller om man är minst 3 per bana). Väldigt prisvärt! När jag vet ungefär hur många som vill komma bokar jag bord 16:45 för lite mat och umgänge innan vi bowlar kl 18-19.​ Därefter sätter vi oss en liten stund till och pratar. Om vi får lust har de även massa andra spel och aktiviteter, men det bestämmer vi där och då om vi känner för det.​

Jag och även övriga cip-are som var där på förra awn hade väldigt trevligt (tror jag) så det känns naturligt att följa upp med en repris. (Och vi betalade bara 99:-/​pers för allt.​ Vilket tydligen beror lite på hur många man är.​) 

Det är bra om du kan komma i tid, eller senast kl 17. Du behöver inte kunna bowla sedan tidigare för att vara med. Vi tävlar bara mot oss själva 😊.​

Som försäkring mot extra kostnader för bokade bowlingbanor p g a sena avhopp vill jag att du swishar mig 50 kr senast 8 april (eller i samband med anmälan) för att din bokning ska anses bekräftad. Detta betalas tillbaka om du avbokar i tid eller senast på dagen för aktiviteten om du inte är orsak till extra kostnader. Glöm inte ange cip-namn vid swishen. Tänk på ev reserver och avboka så snart du kan vid förhinder.​

Hoppas du vill komma 😊

Till Wieselgrensplatsen tar du dig enkelt på 7-8 minuter med spårvagn 5, 6 eller 10 från Brunnsparken. Eller 11 min med 25:ans buss. Det är alltså aldrig mer än ett par minuter mellan alternativen vid den tiden. Det finns också gott om parkeringsalternativ om du kommer med bil.​

Tags: bowling

För dig som kommer

Kommentarer

Du måste vara inloggad för att se komentarerna.
Från tom kalender till överflöd av aktiviteter.
- Eva, Citypolare
Får det lov att vara en kaka?

Vi försöker äta så lite kakor som möjligt, men vill gärna lära känna dig och hoppas därför att du vill ta en fika med oss och berätta lite mer.
Vi har en obligatoriska kaka som ser till att hålla dig inloggad. Utöver det har vi bara en kaka för att se hur du hittade till oss första gången och en som berättar lite mer om hur du använder sidan. De är valfria.